WEEKEND W LONDYNIE
Niesamowita mieszanka kultur, bogate muzea (nie tylko sztuki, również wszelkich osobliwości), rozległe parki i tradycyjne angielskie puby - w jednej z największych i najbardziej fascynujących metropolii świata nie sposób się nudzić!


PROGRAM:
Dzień 1: Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Londynu. Transfer do hotelu i złożenie bagażu. Krótki czas wolny na odpoczynek i wyjście na zwiedzanie Londynu - spacer po centrum Londynu: Trafalgar Square z kolumną Nelsona strzeżoną przez cztery ogromne lwy, jedna z głównych arterii miasta - Oxford Street, West End, Piccadilly Circus z charakterystycznymi reklamami świetlnymi oraz figurką Anterosa, a także otoczony teatrami Leicester Square.
W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Londynie to ok. 15 £).
Wieczorem powrót do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. 


Dzień 2 - 3: Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Londynu. W programie m.in.:
- Tower of London - wspaniała średniowieczna twierdza, która w przeciągu swej niemal 1000-letniej historii pełniła funkcję m.in. więzienia i pałac, Królewski Skarbiec, w którym przechowywane są klejnoty koronne oraz największe brylanty świata. Biała Wieża ze zbrojownią i galerią broni oraz słynny Tower Bridge - jeden z symboli Londynu;
- Downing Street, przy której pod numerem 10 znajduje się siedziba premiera Wielkiej Brytanii oraz jeden z najpiękniejszych parlamentów świata – neogotycki Pałac Westministerski z Wieżą Zegarową i słynnym Big Benem;
- Majestatyczne Opactwo Westminsterskie - kościół koronacyjny królów oraz miejsce pochówku władców i osób szczególnie zasłużonych dla Korony. Zwiedzanie Opactwa, w którym można zobaczyć m.in. krzesło koronacyjne z 1301 roku, Zakątek Poetów poświęcony najważniejszym brytyjskim pisarzom oraz grobowiec królowej Elżbiety;
- Spacer przez St. James Park, gdzie nad jednym ze stawów znajduje się punkt widokowy, do Pałacu Buckingham, który jest oficjalną rezydencją brytyjskich monarchów i dla Brytyjczyków stanowi symbol ich ojczyzny;
- Covent Garden, gdzie spotykają się uliczni artyści oraz londyńskie China Town;
- Wizyta w British Museum, słynącym ze swych starożytnych zbiorów, wśród których znajdują się m.in. bezcenny Kamień z Rosetty, który pozwolił na odczytanie hieroglifów;
- Znajdująca się w sercu City, monumentalna Katedra św. Pawła zaprojektowana przez Christophera Wrena jako symbol odrodzenia się Londynu;
- Dla chętnych wieczór w tradycyjnym angielskim pubie (piwo ok. 4 £/pintę), wizyta w niezwykle popularnym Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud (ok. 35 £) oraz przejażdżka London Eye – najsłynniejszym młyńskim kole świata (ok. 25 £)
 zwiedzania będzie możliwość spróbowania specjałów brytyjskich kuchni, np. fish&chips czyli ryba z frytkami, która najlepiej smakuje kupione w barze i zapakowane w tradycyjną gazetę (ok. 7-8 £); z pozoru hinduskiego dania chicken tikka masala, które słynny szef kuchni Gordon Ramsay nazwał narodowym daniem Brytyjczyków (ok. 10-12 £); najlepszych steków wołowych (ok. 20 £ w steakhouse) czy pochodzącego z okolic Londynu deseru Eton Mess – słodkiego bałaganu złożonego z bitej śmietany, pokruszonych bez i owoców (ok. 6 £). W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek. Wieczorami powrót do hotelu i nocleg. 

Dzień 4: Po śniadaniu wykwaterowanie i złożenie bagażu. Wyjście na zwiedzanie Londynu - Galeria Narodowa, w której zgromadzono bezcenną kolekcję obrazów impresjonistów brytyjskich oraz kilka dzieł Van Gogha, m.in. słynne "Słoneczniki". W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek. Po południu odbiór bagażu, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju. 

 

HOTEL:
Hotele 3*położone w niewielkim oddaleniu od ścisłego centrum Londynu (4 strefa metra), w pobliżu przystanku metra. Są to hotele sieciowe typu Ramada, Ibis czy Express by Holiday InnWszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV, telefonem oraz czajnikiem elektrycznym.

Uwaga! Wszystkie pokoje 3-osobowe to pokoje z podwójnym łóżkiem małżeńskim oraz z pełnowymiarową dostawką (nie ma pokoi z trzema osobnymi łóżkami).

 WYŻYWIENIE:
śniadania kontynentalne (w hotelu istnieje możliwość dopłaty do pełnego śniadania angielskiego w cenie ok. 5-6 GBP/1 śniadanie) 

 

ŚWIADCZENIA W CENIE:
- przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
- bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty)
- transfer lotnisko - hotel - lotnisko
- 3 noclegi w hotelu 3*
- pokoje 2-osobowe z łazienkami
- 3 śniadania
- opieka pilota
- ubezpieczenie podstawowe Signal Iduna (KL,  NNW, CHP i bagażu)

UWAGA! Od 26 listopada 2016 Uczestnicy naszych wycieczek są objęci obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) – składka ta wynosi 10 zł/os i zostanie doliczona w ostatnim kroku rezerwacji. 

 

CENA NIE ZAWIERA:
- Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to
 
ok. 90-110 £ (w zależności od wielkości grupy) - kwota ta obejmuje przejazdy komunikacją miejską podczas realizacji programu, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji (Tower of London, Opactwo Westminsterskie) oraz lokalnych przewodników.
- Opcje dla chętnych (Madame Tussaud, London Eye) są dodatkowo płatne.INFORMACJE DODATKOWE:
- Dopłata za pokój 1-osobowy +470-500 zł
- Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju -90 zł;

BAGAŻ:
Cena naszych weekendów zawiera jedynie bagaż podręczny, którego wymiar i wagę określa linia lotnicza operująca na danej trasie. Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.).
Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe.REZERWACJA MIEJSC W SAMOLOCIE:
Dotyczy przelotów Ryanairem! Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia miejsc w samolocie w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi). Wykupienie miejsc premium w zależności od dostępności na danym locie.WAŻNE INFORMACJE:
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów (zwiedzanie muzeów z przewodnikiem lokalnym).
- Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub w Londynie po przylocie. W pojedynczych przypadkach transfer lotniskowy może być realizowany pod opieką lokalnego kierowcy.
- Transfery lotniskowe realizowane są busem/autokarem, przejazdy po mieście komunikacją miejską.
- Dokumenty podróży będą do odbioru na lotnisku (u pilota lub przedstawiciela naszego biura) lub zostaną wysłane wcześniej drogą mailową – w takiej sytuacji Klienci lecą sami, na podstawie kart pokładowych lub biletów. Na tydzień przed wylotem zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów.UBEZPIECZENIE:
Podczas naszej wycieczki Uczestnicy są objęci podstawowym ubezpieczeniem Signal Iduna. Pakiet podstawowy zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 10.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 15.000 zł), bagażu (do 1.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP).
Istnieje również możliwość skorzystania z opcji dodatkowego ubezpieczenia
- Ubezpieczenie PLUS - rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet PLUS zawiera ubezpieczenie KL do 20.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 1.000 zł - dopłata +20 zł;
- Ubezpieczenie MAX - rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet MAX zawiera ubezpieczenie KL do 30.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 2.000 zł - dopłata +40 zł;
- Ubezpieczenie KR - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki - dopłata + 3% wartości wycieczki;
- Ubezpieczenie KRCHP - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych - dopłata + 6% wartości wycieczki.

  

TERMINY I CENY:
     - 14.02.2019 - 17.02.2019 - od 1899 zł
     - 21.03.2019 - 24.03.2019 - od 1899 zł
     - 11.04.2019 - 14.04.2019 - od 1899 zł
     - 09.05.2019 - 12.05.2019 - od 1899 zł
     - 23.05.2019 - 26.05.2019 - od 1899 zł 
     - 20.06.2019 - 23.06.2019 - od 1899 zł
     - 18.07.2019 - 21.07.2019 - od 1899 zł
     - 22.08.2019 - 25.08.2019 - od 1899 zł
     - 26.09.2019 - 29.09.2019 - od 1899 zł

Możliwość wylotów z innych miast niż Poznań. O szczegóły proszę pytać w biurze.

O aktualne ceny w tym dopłaty za wyloty z innych miast prosimy pytać w biurze.

 

(mat.)