Strasznie Fajna Transylwania

Kluż Napoka • Turda • Sighi?oara • Prejmer • Braszów • Râşnov • Bran • Sinaia • Bukareszt • Sybin • Alba Iulia

Rumunia to fascynujący i różnorodny kraj, który wciąż dość rzadko odwiedzany jest przez turystów. Zapraszamy na wspaniałą wyprawę, podczas której można odkryć największe skarby Rumunii: wspaniałą przyrodę, unikatowe zabytki wpisane na listę UNESCO, warowne kościoły i tajemnicze pałace. Rejon Transylwanii, czyli historyczny Siedmiogród, jest kojarzony z mrocznymi zamczyskami, duchami i wampirami... w tym również z tym najsłynniejszym, Drakulą - legendą i pierwowzorem postaci literackich oraz filmowych. Trasa w Rumunii: ok. 1200 km.


1. dzień.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Rumunii. Przyjazd do Kluż Napoka w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

 

2. dzień. Kluż Napoka - Turda - Sighişoara

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie KLUŻ NAPOKA - centrum życia Siedmiogrodu. Spacer przy Placu Unii od kościoła św. Michała do Teatru Narodowego. Przejazd do TURDA. Zwiedzanie wspaniałej kopalni soli, która jest jedną z najstarszych na świecie. Sól wydobywana była tu już w czasach rzymskich. Przejazd do SIGHIŞOARY. Spacer po historycznym centrum Sighişoary, uznawanej za najpiękniejsze miasto Rumunii, w całości wpisane na listę UNESCO, z licznymi fortyfikacjami i basztami. Zwiedzanie: gmach cytadeli z XII w., wieża zegarowa i kościół górny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

 

3. dzień. Prejmer - Braszów - Râşnov - Bran

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PREJMERU. Zwiedzanie kościoła warownego, wspaniałego przykładu architektury obronnej wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do BRASZOWA - średniowiecznego miasta z historycznym centrum, dużym rynkiem, starym ratuszem i tzw. Czarnym Kościołem, gdzie narodziła się rumuńska reformacja. Następnie zwiedzanie zamku w RÂŞNOVIE. Przejazd do wsi BRAN. Zwiedzanie malowniczego, znanego na całym świecie zamku kojarzonego z samym Drakulą. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

 

4. dzień. Sinaia - Bukareszt

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd trasą widokową przez Karpaty do SINAIA, resortu zwanego Perłą Karpat. Zwiedzanie pałacu Peleş - bajkowej letniej rezydencji rodziny królewskiej. Przyjazd do BUKARESZTU, zwiedzanie Muzeum Wsi. Najstarszy i największy skansen w Rumunii, prezentuje tradycyjną architekturę kraju i jest prawdziwym "oknem czasu", które pozwala zobaczyć dawne życie mieszkańców. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

 

5. dzień. Bukareszt

Śniadanie. Wykwaterowanie. Panoramiczne zwiedzanie BUKARESZTU: biblioteka uniwersytecka, ratusz, łuk triumfalny, Opera Narodowa, ogrody Cişmigiu, przejazd reprezentacyjną ulicą Calea Victoriei wzdłuż wielu secesyjnych budowli, cerkwi, teatrów, sklepów i restauracji. Wizyta w gmachu parlamentu - drugim największym na świecie budynku rządowym po waszyngtońskim Pentagonie. Czas wolny przy bulwarze Calea Victoriei. Wyjazd z Bukaresztu do Sybinu. Zakwaterowanie w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór folklorystyczny z muzyką i kolacja złożona z tradycyjnych rumuńskich dań w regionalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

 

6. dzień. Sybin - Alba Iulia

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie SYBINU - jednego z największych rumuńskich średniowiecznych kompleksów miejskich, który w 2007 r. został wybrany na Europejską Stolicę Kultury. Miasto, które leży na skrzyżowaniu kultur, zachwyca kolorowymi, bajkowymi domami, wieżą zegarową, piękną starówką. Zwiedzanie gotyckiej bazyliki, kościoła ewangelickiego, wizyta przy Moście Łgarzy. Przejazd do ALBA IULIA dawnej stolicy książąt siedmiogrodzkich. Zwiedzanie imponującej cytadeli oraz katedry św. Michała, której wystrój należy do najpiękniejszych przykładów renesansu. Przejazd do Oradea, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

 

7. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Polski.

 

świadczenia:

- 6 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami

- wyżywienie: 6 śniadań, 4 kolacje

- przejazd autokarem

- opieka pilota

- ubezpieczenie KL i NW

 

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu (dotyczy sezonu Lato 2019): bilety wstępu, lokalni przewodnicy i tour guide: ok. 110 EUR; opłaty fakultatywne: wieczór folklorystyczny: ok. 30 EUR.Obowiązkowe opłaty na miejscu (dotyczy sezonu Lato 2020): bilety wstępu, lokalni przewodnicy i tour guide: ok. 120 EUR; opłaty fakultatywne: wieczór folklorystyczny: ok. 35 EUR.

 

TERMIN:

10.05 - 16.05.2020

07.06 - 13.06.2020

05.07 - 11.07.2020

16.08 - 22.08.2020

06.09 - 12.09.2020

 

CENA: od 1.748 zł

(cena jest uzależniona od terminu oraz miasta wyjazdu) Wyjazd z danych miast w określonych terminach.

O szczegóły proszę pytać w biurze. O aktualne ceny, w tym dopłaty za wyjazdy z innych miast prosimy pytać w biurze.

 

(ita.)