Szalone Wakacje 

Sirmione • Jezioro Garda • Gardaland • Lazise • Padwa • Aqualandia • Burano • Murano • Wenecja • Grado • Udine

W Lago di Garda, największym włoskim jeziorze, można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Eleganckie kurorty, malownicze widoki i wspaniały klimat sprawiają, że przyjeżdżają tu turyści z całego świata. Warto odwiedzić Gardaland - fantastyczny park rozrywki dla osób w każdym wieku. Zapraszamy także do Aqualandii w Lido di Jesolo, jednego z najlepszych parków wodnych w Europie. Nie zabraknie oczywiście czasu na relaks na słonecznej plaży i odwiedzenie słynnych włoskich miast. Zapraszamy na wakacje w pięknej scenerii północnych Włoch i wspaniałą zabawę w parkach wodnych. Zapraszamy na wspaniałą przygodę! Trasa we Włoszech: ok. 950 km.


1. dzień.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

 

2. dzień. Sirmione - jezioro Garda

W godzinach porannych przyjazd do SIRMIONE, przepięknie położonego nad JEZIOREM GARDA, z bajkowym zamkiem rodziny Scaglierich. Rejs łódką po jeziorze i spacer po kolorowej starówce. Przejazd do hotelu w okolicy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

3. dzień. Gardaland - Lazise

Śniadanie. Całodzienna wyprawa do najwspanialszego parku rozrywki we Włoszech - GARDALANDU, świata magii i przygody dla dorosłych, młodzieży i dzieci, zwanego włoskim Disneylandem. Alternatywnie, dla osób pragnących spędzić czas indywidualnie (bez pilota): przejazd do LAZISE z najpiękniejszą promenadą nad Gardą i piaszczystymi plażami. Warto tu zobaczyć starówkę z murami obronnymi, zamek rodu Scaglierich z czterema wieżami w parku pełnym palm i magnolii (wnętrze zamku niedostępne dla zwiedzających) i kościół San Nicol? z XII w., z odrestaurowanymi freskami. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

4. dzień. Gardaland - Padwa

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Gardalandu, pobyt do godzin południowych. Przejazd do PADWY - słynnego miasta uniwersyteckiego, gdzie tworzył Dante Alighieri, nauczał Galileusz, studiowali Kopernik i Kochanowski. Padwa związana jest z życiem i działalnością św. Antoniego. Wizyta w bazylice św. Antoniego z jego grobem i relikwiami. Spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Przejazd do hotelu w Lido di Jesolo, zakwaterowanie, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

 

5. dzień. wypoczynek

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie lub indywidualne zwiedzanie. Obiadokolacja, nocleg.

 

6. dzień. Aqualandia

Śniadanie. Wyjazd do AQUALANDII, wodnego parku rozrywki nr 1 we Włoszech, położonego nad Adriatykiem. Jest on podzielony na 8 sekcji tematycznych, znajduje się tu 26 atrakcji: zjeżdżalnie z jedną z najwyższych w świecie: Spacemaker, Funnyland - strefa dla najmłodszych zainspirowana światem komiksów, atakujący rekin o długości 9 m, dzika rzeka, baseny i wiele innych. Dodatkową atrakcją (płatną dodatkowo) są skoki na bungee z wieży o wysokości 60 m. Na terenie parku odbywają się także zajęcia sportowe, pokazy tańców, przedstawienia tematyczne, są tu bary i restauracje. Wymarzone miejsce do spędzenia niezapomnianego dnia rodzinnie lub z przyjaciółmi (10.00-18.00). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

7. dzień. Burano - Murano - Wenecja

Śniadanie. Przyjazd na parking Punta Sabbioni. Rejs statkiem turystycznym na wyspę BURANO, znaną z kolorowych domów i wyrobu koronek. Spacer po wyspie. Kontynuacja rejsu na wyspę MURANO, znaną na całym świecie z wyrobu szkła. Wyroby z Murano cieszyły się taką sławą, że można je było znaleźć nawet na dworach królewskich. Wizyta w warsztacie, gdzie wyrabia się szkło artystyczne. Rejs do WENECJI. Spacer od Mostu Westchnień, obok kampanili, najwyższej budowli w mieście, przez plac św. Marka z bazyliką do Spacer Ponte Rialto, najstarszego weneckiego mostu. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie. Rejs powrotny do Punta Sabbioni. Obiadokolacja w hotelu, nocleg.

 

8. dzień. Grado - Udine

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Wyspę Słońca - GRADO, położoną na lagunie o tej samej nazwie. W przeszłości ważny port rzymskiego miasta Aquilea, obecnie jest znaną miejscowością wypoczynkową z piękną starówką i kanałem, na którym można podziwiać cumujące statki i żaglówki. Spacer po malowniczym rynku i wąskich uliczkach. Wizyta w bazylice św. Eufemii i baptysterium, pochodzących z V w. Spacer po przyległych ogrodach z rzymskimi sarkofagami datowanymi na I i II w. Zwiedzanie bazyliki Santa Maria delle Grazie, której początki sięgają V w. Czas wolny. Przejazd do UDINE, rzadko odwiedzanego przez turystów, a posiadającego cenne zabytki. Spacer po centrum, zwiedzanie: Porta Aquileia, czyli brama wjazdowa, XVI-wieczny kościół Vergine del Carmine, Plac Wolności. Czas wolny. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami.

 

9. dzień.

Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych.

 

świadczenia:

- 6 noclegów w hotelach***: 2 w okolicy Jeziora Garda, 4 w Lido di Jesolo w pobliżu morza; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami

- wyżywienie (serwowane): 6 śniadań (kontynentalne, wzmocnione), 6 obiadokolacji

- przejazd autokarem

- opieka pilota

- ubezpieczenie KL i NW

 

Uwagi:

 

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, rejsy i taksa klimatyczna: ok. 70 EUR.Ceny wstępów do parku (z 2019 r.): Gardaland: 2-dniowy z Sea Life: osoby niepełnosprawne, dzieci ze wzrostem poniżej 1 m - wstęp bezpłatny; dzieci do 10 lat i dorośli powyżej 60 lat - zniżkowy: 46 EUR/os., pozostałe osoby - ok. 52 EUR/os.; bilet grupowy - ok. 36 EUR/os.; Aqualandia: osoby niepełnosprawne, dzieci ze wzrostem poniżej 1 m - wstęp bezpłatny; dzieci do 10 lat i dorośli powyżej 60 lat - zniżkowy: ok. 28 EUR/os.; pozostałe osoby - ok. 32 EUR/os.; bilet grupowy - ok. 25 EUR/os.Serwis plażowy w Lido di Jesolo: ok. 20 EUR/parasol + 2 leżaki/dzień.W 3. dniu autokar zawozi i odbiera do/z Lazise.

 

TERMIN:

27.06 - 05.07.2020

11.07 - 19.07.2020

25.07 - 02.08.2020

 

CENA: od 1.938 zł

(cena jest uzależniona od terminu oraz miasta wyjazdu) Wyjazd z danych miast w określonych terminach. 

O szczegóły proszę pytać w biurze. O aktualne ceny, w tym dopłaty za wyjazdy z innych miast prosimy pytać w biurze.

 

 

(ita.)