BAŁTYCKIM SZLAKIEM

Rundale i pałac Birona • Ryga i starówka • Tallin i zamek Toompea • Tartu i uniwersytet • Turaida i Sigulda • Góra Krzyży • Kretynga Połąga• Kłajpeda i Mierzeja Kurońska • Kowno i Troki • Wilno i starówka

PROGRAM: 

Dzień 1: Wyjazd z Polski wg rozkładu. Po południu przejazd przez Litwę. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Poniewieża. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). (Trasa ok. 500 km (z Warszawy).

Dzień 2: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Rundale - pałacu oraz parku. Po południu przyjazd do Rygi. Obiad (dodatkowo płatny obligatoryjnie). Następnie zwiedzanie stolicy Łotwy - spacer starówką z zamkiem, katedrą katolicką, zespołem kamieniczek Trzej Bracia, Bramą Szwedzką, Basztą Prochową, pomnikiem Wolności, Małą i Wielką Gildią kupiecką, katedrą luterańską, domem Bractwa Czarnogłowych, luterańskim kościołem św. Piotra. Czas wolny. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Rydze. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). Trasa około 150 km.

Dzień 3: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Estonii. Po południu przyjazd do Tallina. Obiad (dodatkowo płatny obligatoryjnie). Następnie zwiedzanie stolicy Estonii - spacer starówką dzielącą się na Górne Miasto z basztą Długi Herman, zamkiem Toompea, prawosławnym soborem Aleksandra Newskiego, luterańską katedrą Toomkirik, wzgórzem Toompea oraz na Dolne Miasto z kościołem św. Mikołaja, ratuszem, Apteką Magistracką, kościołem św. Ducha, traktem Pikk z Wielką Gildią kupiecką, domem Bractwa Czarnogłowych, kościołem św. Olafa, zespołem kamieniczek Trzy Siostry, basztą Gruba Małgorzata. Czas wolny. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Tallinie. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). Trasa około 350 km

Dzień 4: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przed południem przyjazd do Tartu - zwiedzanie placu Ratuszowego, uniwersytetu, ruin katedry św. Piotra i Pawła. Czas wolny. Po południu wyjazd na Łotwę. Zwiedzanie Turaidy z grobem legendarnej Róży Turaidzkiej, drewnianym kościółkiem, wzgórzem Pieśni z rzeźbami postaci z ludowych pieśni łotewskich, gotyckim zamkiem biskupim oraz Siguldy z ruinami zamku. Krótki postój w miejscu bitwy pod Kircholmem. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Bauska. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). Trasa około 500 km.

Dzień 5: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na Litwę. Po drodze zwiedzanie Góry Krzyży. Około południa przyjazd do Kretyngi - zwiedzanie rodowego pałacu Tyszkiewiczów z ogrodem zimowym. Po południu zwiedzanie Połągi - pałacu Tyszkiewiczów (muzeum bursztynu) z ogrodem botanicznym. Spacer po molo. Czas wolny (możliwość plażowania przy sprzyjającej pogodzie). Wieczorem przyjazd do Kłajpedy - spacer starówką z portem, teatrem i domami w stylu pruskim. Zakwaterowanie w hotelu w Kłajpedzie. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). Trasa około 300 km.

Dzień 6: Po śniadaniu przeprawa promowa na Mierzeję Kurońską. Pokaz delfinów. Dalej przejazd wzdłuż nadmorskich kurortów z Zatoką Bursztynową i Górą Wiedźm z rzeźbami postaci z litewskich legend. Po południu przyjazd do Nidy - spacer na wydmę Parnidisa z zegarem słonecznym oraz zwiedzanie starówki z domem Tomasza Manna. Czas wolny (możliwość plażowania przy sprzyjającej pogodzie). Wieczorem powrót do hotelu w Kłajpedzie. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). Trasa około 100 km.

Dzień 7: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przed południem przyjazd do Kowna - zwiedzanie starówki z ruinami zamku, kościołem Bernardynów, placem Ratuszowym, ratuszem zwanym Białym Łabędziem, gimnazjum Jezuitów, pałacem Paców, kościołem Witolda, Domem Perkuna, katedrą św. Piotra i Pawła. Czas wolny. Po południu przyjazd do Trok - zwiedzanie miasteczka z domami Karaimów i kenesą (karaimski dom modlitwy) oraz zamku. Wieczorem rejs po jeziorze wokół zamku. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Wilnie. Trasa około 350 km.

Dzień 8: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Wilna - kościoła św. Piotra i Pawła, pałacu Wielkich Książąt Litewskich, placu Katedralnego z katedrą św. Stanisława i pomnikiem Giedymina, muzeum Adama Mickiewicza, kościoła św. Anny i kościoła Bernardynów, cmentarza na Rossie. Obiad (dodatkowo płatny obligatoryjnie). Po południu spacer starówką z Ostrą Bramą, kościołem św. Teresy, cerkwią św. Ducha, dziedzińcem klasztoru Bazylianów, kościołem św. Kazimierza, ratuszem, kościołem św. Trójcy, uniwersytetem Stefana Batorego, kościołem św. Janów, pałacem Prezydenckim. Czas wolny. Wieczorem wyjazd do Polski. Trasa około 450 km (do Warszawy).

Dzień 9: Powrót do Polski według rozkładu.

 
UWAGI:
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 
- Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów.
  - Niektóre obiekty są objęte biletami wstępu, jako walutę należy wziąć € .
 
 
ZAKWATEROWANIE:
Hotele*** (7 rozpoczętych dób hotelowych: Poniewież - 1, Ryga - 1, Tallin - 1, Bauska- 1, Kłajpeda - 2, Wilno - 1). Do dyspozycji gości restauracja. Pokoje 1 i 2 osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i WC. W pokojach TV, telefon.
 
 
WYŻYWIENIE:
śniadania typu bufet, obiady i obiadokolacje serwowane.
 
 
ŚWIADCZENIA:
Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (wyposażonym w klimatyzację, WC, barek, dvd), zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań, program turystyczny jw., opiekę pilota, ubezpieczenie T.U. EUROPA S.A. (NNW, KL, CP, assistance i bagażu).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przeprawy promowej na Mierzeję Kurońską, pokazu delfinów, rejsu statkiem w Trokach, usług miejscowych przewodników, obsługi w systemie tour guide, 7 obiadokolacji, 3 obiadów (200 - pakiet świadczeń płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki).wycieczki).

 

TERMINY I CENY
- 27.04.2019 - 04.05.2019 - od 1399 zł
- 15.06.2019 - 22.06.2019 - od  1420 zł
- 29.06.2019 - 06.07.2019 - od 1399 
- 27.07.2019 - 03.08.2019 - od 1399 zł
- 24.08.2019 - 31.08.2019 - od 1725 zł
- 21.09.2019 - 28.09.2019 - od 1320 zł

 

Możliwość wyjazdu z innych miast. O szczegóły proszę pytać w biurze.

O aktualne ceny w tym dopłaty za wyloty/wyjazdy z innych miast prosimy pytać w biurze.

 

(rai.)

.