BIESZCZADY

Lwów

 Bieszczady • Lwów  Łańcut

PROGRAM:
Dzień 1: Zbiórka uczestników i wyjazd według rozkładu jazdy. Bezpośredni przejazd nad Solinę. Zakwaterowanie. Spacer nad Jeziorem Solińskim. Nocleg.

Dzień 2: Śniadanie. Wyjazd z przewodnikiem na zwiedzanie Bieszczad m.in. Soliny - spacer po koronie zapory wodnej. Przejazd do Sanoka - zwiedzanie Skansenu Budownictwa Ludowego i spacer po miasteczku galicyjskim. Przejazd do Zagórza, gdzie znajduje się klasztor oo. Karmelitów Bosych, a następnie do następnie do Komańczy – klasztor sióstr Nazaretek – miejsce odosobnienia kard. Stefana Wyszyńskiego. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 3: Pobyt nad Soliną. Fakultatywnie całodzienna wycieczka do Lwowa - zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta, katedry rzymskokatolickiej, katedry ormiańskiej i grekokatolickiej, kościoła dominikańskiego, najstarszej apteki - muzeum, Wałów Hetmańskich z pomnikiem Mickiewicza, Teatru Opery i Baletu, Wysokiego Zamku oraz cmentarza Łyczakowskiego i Orlęta Lwowskie. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Bieszczad z przewodnikiem: Polańczyk i Górzanka - cerkiew greckokatolicka z 1835 r. z unikatowym Ikonostasem Karpackim. Przejazd na jedną z przełęczy w Bieszczadach - spacer na Połoninę Wetlińską (1228 m.n.p.m) lub do schroniska pod Małą Rawką (930 m.n.p.m). Czas wolny w Cisnej - stolicy Bieszczadzkich Zakapiorów. Możliwość degustacji miejscowych specjałów w Siekierezadzie. Następnie Jabłonki - pomnik Karola Świerczewskiego i Nowosiółki - Muzeum Przyrodniczo - Łowieckie "Knieja". Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Wyjazd do Łańcuta. Zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego ze słynną powozownią. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną i zakończenie wycieczki. 

 

ŚWIADCZENIA W CENIE:
- transport: autokar lub minibus z barkiem, video, klimatyzacja, uchylne siedzenia;
- zakwaterowanie: 4 noclegi w ośrodku wypoczynkowym nad Soliną; pokoje 1,2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, TV-sat;
- wyżywienie: 4 śniadania;
- opieka pilota;
- ubezpieczenie Europäische Reiseversicherung (NNW 10.000 PLN);


UWAGI:
- Uczestnicy zajmują miejsca w autokarze według kolejności zgłoszeń.
- Kolejność zwiedzania w poszczególnych dniach może ulec zmianie.
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 120 zł.
- Wycieczka fakultatywna do Lwowa jest realizowana przy minimum 30 osobach - dopłata 140 zł. Wyjazd na podstawie ważnego paszportu.
- Na bilety wstępu i przewodników należy zabezpieczyć ok. 90 zł.
- Dopłata do 4 obiadokolacji - 120 zł.