BURSZTYNOWYM TRAKTEM

Ryga i Tallin • Sankt Petersburg i Twierdza Pietropawłowska • rejs po kanałach i Newie • Peterhof i Wielka Kaskada • Pałac Zimowy i Ermitaż • Pałac Jusupowa i Rasputin • Carskie Sioło i Bursztynowa Komnata • Wilno i starówka

PROGRAM: 

Dzień 1: Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Litwę i Łotwę. Wieczorem przyjazd do Rygi. Zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 670 km (z Warszawy)

Dzień 2: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Rygi - spacer bulwarem Wolności do starówki z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką, zamkiem, katedrą katolicką, zespołem kamieniczek Trzej Bracia, katedrą luterańską, Małą i Wielką Gildią kupiecką, luterańskim kościołem św. Piotra, domem Bractwa Czarnogłowych. Czas wolny. Po południu wyjazd do Estonii. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Tallinie. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). Trasa około 400 km.

Dzień 3: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Tallina - spacer starówką dzielącą się na Górne Miasto z basztą Długi Herman, zamkiem Toompea, prawosławnym soborem Aleksandra Newskiego, luterańską katedrą Toomkirik, wzgórzem Toompea oraz na Dolne Miasto z ratuszem, Apteką Magistracką, kościołem św. Ducha, traktem Pikk z Wielką Gildią kupiecką, domem Bractwa Czarnogłowych, kościołem św. Olafa, zespołem kamieniczek Trzy Siostry, basztą Gruba Małgorzata. Czas wolny. Po południu wyjazd do Rosji. Wieczorem przekroczenie granicy estońsko-rosyjskiej. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Sankt Petersburgu. Po północy wyjazd na zwodzenie mostów. Trasa około 400 km.

Dzień 4: Po śniadaniu zwiedzanie Petersburga - twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła kryjącym grobowce carów. Dalej przejazd obok krążownika Aurora oraz nabrzeżem Pałacowym z pałacem Marmurowym i pałacem Zimowym do znajdującej się w delcie Newy wyspy Wasilewskiej z kolumnami Rostralnymi, zespołem Dwunastu Kolegiów oraz nabrzeżem Uniwersyteckim z pałacem Mienszykowa i Przystanią ze Sfinksami. Czas wolny. Po południu zwiedzanie placu św. Izaaka z pomnikiem cara Mikołaja i soborem św. Izaaka # oraz placu Dekabrystów z posągiem Piotra Wielkiego zwanym Miedzianym Jeźdźcem. Wieczorem rejs po kanałach i Newie. Powrót do hotelu w Petersburgu. Dla chętnych obiadokolacja (dodatkowo płatna fakultatywnie). Trasa około 50 km.

Dzień 5: Po śniadaniu wyjazd do Peterhofu - zwiedzanie pałacu # oraz parku # z największym na świecie zespołem fontann i najwspanialszą wśród nich Wielką Kaskadą. Czas wolny. Po południu zwiedzanie cerkwi św. Piotra i Pawła. Powrót do Petersburga - zwiedzanie pałacu Zimowego z Ermitażem. Wieczorem powrót do hotelu w Petersburgu. Dla chętnych obiadokolacja (dodatkowo płatna fakultatywnie). Trasa około 100 km.

Dzień 6: Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Petersburga - Ławry Aleksandra Newskiego z soborem św. Trójcy, soboru św. Mikołaja, pałacu Jusupowa  (miejsce zamordowania Rasputina). Po południu spacer po centrum z placem Sztuk i pomnikiem Puszkina, pałacem Michajłowskim, kościołem św. Katarzyny (pochowany jest tu król Stanisław August Poniatowski), soborem Kazańskim oraz cerkwią Zbawiciela na Krwi wybudowaną w miejscu zabójstwa cara Aleksandra II (możliwość indywidualnego zwiedzenia wnętrz w czasie wolnym - wstęp około 300 rubli). Czas wolny. Fakultatywne zwiedzanie z przewodnikiem muzeum Faberge (z kolekcją słynnych jaj) w pałacu Szuwałowa (płatne dodatkowo 20 EUR). Wieczorem powrót do hotelu w Petersburgu. Dla chętnych obiadokolacja (dodatkowo płatna fakultatywnie). Trasa około 50 km.

Dzień 7: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd z Petersburga. Po południu przyjazd do Pskowa - zwiedzanie kremla z soborem św. Trójcy kryjącym największy na świecie ikonostas. Czas wolny. Przekroczenie granicy rosyjsko-łotewskiej. Wieczorem przyjazd do Rezekne. Zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 8: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na Litwę. Po południu przyjazd do Wilna. Obiad (dodatkowo płatny obligatoryjnie). Następnie zwiedzanie kościoła św. Piotra i Pawła oraz cmentarza na Rossie. Dalej spacer starówką z Ostrą Bramą, kościołem św. Teresy, dziedzińcem klasztoru Bazylianów, kościołem św. Kazimierza, ratuszem, kościołem św. Anny, kościołem Bernardynów, pomnikiem Adama Mickiewicza, kościołem św. Trójcy, uniwersytetem Stefana Batorego, pałacem Prezydenckim do placu Katedralnego z katedrą św. Stanisława i pomnikiem Giedymina. Czas wolny. Wieczorem wyjazd do Polski. Trasa około 700 km (do Warszawy).

Dzień 9: Powrót do Polski według rozkładu.

UWAGI:
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 
- Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów (obiekty objęte biletami wstępu). 
- Niektóre obiekty objęte są biletami wstępu, jako walutę należy wziąć € lub RUB.
 
 
ZAKWATEROWANIE:
Hotele*** (7 rozpoczętych dób hotelowych: Ryga- 1, Tallin - 1, Petersburg - 4, Rezekne - 1). Do dyspozycji gości restauracja. Pokoje 1 i 2 - osobowe z możliwością dostawki z łazienkami i WC. W pokojach tv i telefon. 
 
 
WYŻYWIENIE:
śniadania typu bufet, obiad i obiadokolacje serwowane.
 
 
ŚWIADCZENIA:
Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (wyposażonym w klimatyzację, wc, barek, dvd), zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań, program turystyczny jw., opiekę pilota, ubezpieczenie T.U. EUROPA S.A. (KL do 30000, KR do 5000, NNW do 3000 i bagażu do 300). 

Cena podstawowa nie obejmuje:  wizy rosyjskiej (80 EUR/os. - płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki); biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztem ich rezerwacji, rejsu statkiem po kanałach i Newie w Petersburgu, usług miejscowych przewodników, obsługi w systemie tour guide (200 EUR/os. - pakiet świadczeń płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki), cerkwi Zbawiciela na Krwi (ok. 300 rubli/os. - płatne fakultatywnie pilotowi wycieczki), Muzeum Faberge (ok. 500 rubli/os. - płatne fakultatywnie pilotowi wycieczki), 3 obiadokolacji w Sankt Petersburgu (30 EUR/os. - płatne fakultatywnie pilotowi wycieczki).

DOKUMENTY:
Paszport i wiza: do Federacji Rosyjskiej wymagany jest paszport i wiza; w celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy (czwartek) dostarczyć do działu wiz Rainbow (na adres: 00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54) paszport z dwoma wolnymi stronami, ważny co najmniej 180 dni, licząc od daty zakończenia imprezy; prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wypełniony poprzez stronę internetowej https://visa.kdmid.ru zgodnie z instrukcją wizowania); 1 biometryczne zdjęcie: rozmiar 3,5 x 4,5 cm, kolorowe, ostre, czyste i kontrastowe, wydrukowane na papierze wysokiej jakości na jasnym tle, nie starsze niż 6 miesięcy i umożliwiające identyfikacje osoby aplikującej, zrobione na wprost, pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, przedstawiające osobę bez nakrycia głowy, patrzącą na wprost, z zamkniętymi ustami, twarz nie może być przesłonięta włosami; informacja dotyczącą wizy turystycznej (w tym specyfikacja zdjęcia) znajdują się na stronie http://warsaw.kdmid.ru/pl.aspx?lst=pl&it=/Wiza turystyczna.aspx; w przypadku rezygnacji z imprezy lub zmiany terminu po złożeniu dokumentów do wizowania, do kosztów potrąceń zgodnych z OWU zostanie doliczona kwota 350 PLN (kwota ta nie jest objęta umową gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji z imprezy); w przypadku nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobligowany uzyskać wizę we własnym zakresie i na własny koszt; brak wizy będzie oznaczał rezygnację z imprezy zgodnie z OWU; w przypadku zamieszkiwania poza granicami Polski lub posługiwania się paszportem innym, niż polski prosimy o kontakt z działem wiz; instrukcja wizowania dostępna będzie u sprzedawcy imprezy na 30 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy.
 
TERMINY I CENY:
- 27.04.2019 - 04.05.2019 - od 1430 zł
- 18.05.2019 - 25.05.2019 - od 1449 zł
- 15.06.2019 - 22.06.2019 - od 2070 zł
- 13.07.2019 - 20.07.2019 - od 1530 zł
- 27.07.2019 - 03.08.2019 - od 1499 zł
- 10.08.2019 - 17.08.2019 - od 1499 zł
- 07.09.2019 - 14.09.2019 - od 1399 zł
- 21.09.2019 - 28.09.2019 - od 1320 zł
 

Możliwość wyjazdu z innych miast. O szczegóły proszę pytać w biurze.

O aktualne ceny w tym dopłaty za wyloty/wyjazdy z innych miast prosimy pytać w biurze.

 

(rai.)