Jarosławiec 7-18 lat

JAROSŁAWIEC

BURSZTYNOWA PRZYGODA

 

W tej malowniczej miejscowości z najczystszą wodą na środkowym wybrzeżu Bałtyku odpoczniesz od szkolnej nauki. Do tego niesamowite zachody słońca, turniej na strzelnicy czy kąpiele w basenie to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na Ciebie.

 

 

                                         

 

 

PROGRAMY OBOZÓW: 

1. Komandos Junior ( 10-18 lat)

Uwaga !!! Zajęcia praktyczne poprzedzone są ciekawa częścią teoretyczna z możliwym pokazem video.

W trakcie zajęć czeka na Was: budowa ognisk typu Dakota i rozpalanie go za pomocą krzesiwa, uzdatnianie i przygotowanie wody oraz budowa awaryjnego filtra, przygotowanie prostych posiłków, nauka budowy schronień, sposoby maskowania i technika kamuflażu, zasady orientacji w terenie bez GPS oraz przemarsz z pokonywaniem nieznanego terenu.

Zajęcia łucznicze – technika oraz zawody strzeleckie do różnych celów, pomoc rannej drużynie podczas zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Paintball - kilkudniowe szkolenie paintballowe (dla chętnych) z realizacją ciekawych scenariuszy. Możliwość rezygnacji z gier paintballowych, zniżka 70 zł.

Archery Tag, czyli nowoczesne drużynowe walki na łuki za pomocą specjalnych, bezpiecznych strzał z wielkim piankowym grotem.

Zapewniamy pełne umundurowanie wojskowe oraz maskę.

2. Archery Tag i Paintball (10-18 lat)

Celem obozu jest przygotowanie poprzez zabawę do skutecznej obrony terytorialnej. Każdy rekrut wystrzeli aż 1500 SZTUK kul paintballowych podczas różnorodnych gier m.in. Deathmatch, Obrona Terytorialna, Ochrona Prezydenta, Napoleonka czy Akcja Ratunkowa. W trakcie zajęć przyswoi wiedzę z zakresu: budowy i działania broni, technik strzeleckich z broni pneumatycznej, kamuflażu osobistego i maskowania w terenie, patrolowania terenu, łucznictwa tradycyjnego, pokonywania przeszkód naturalnych, udzielania pierwszej pomocy, nauki rozpalania krzesiwem ognia i podtrzymywania go, ale także tworzenia mini obozowiska. W programie również Archery Tag, czyli drużynowe walki na łuki za pomocą specjalnych, bezpiecznych strzał z wielkim piankowym grotem (zabawa nie pozostawia żadnych siniaków i nie wymaga doświadczenia w strzelaniu). Zapewniamy pełne umundurowanie wojskowe oraz maskę.

3. Rekreacja 7-11 lat

Jarosławiec to malownicza nadmorska miejscowość, położona w otoczeniu sosnowych lasów, obok jeziora Wicko, w bezpiecznej i spokojnej okolicy. Z dala od zgiełku i hałasu.To tutaj dzieci nauczą się samodzielności pod czujnym okiem kadry, która wpoi dobre nawyki, ucząc współpracy w grupie, a program dobrany do możliwości i zainteresować uczestników sprawi, że wyjazd ten będzie wspaniałym wspomnieniem! Państwa pociechy będą mogły liczyć na dyskrecję oraz pomoc wychowawcy, będącego do jego oraz Państwa dyspozycji przez cały czas trwania obozu.

Na początek czas poświęcimy na integrację, omówienie zasad bezpieczeństwa, zapoznanie się z okolicą oraz przywitanie z morzem. W każdym kolejnym dniu dzieci będą zdobywać odznaki:

ODZNAKA ŁASUCHA – przy pomocy zmysłów dzieci będą rozpoznawać warzywa oraz owoce, które później narysują i ozdobią.

ODZNAKA ARTYSTY – dzieci zaprojektują i wykonają własną koszulkę, a także stworzą kolorowe pocztówki, namalują obrazy, wykonają bransoletki i wisiorki.

ODZNAKA SPORTOWCA – zorganizujemy Państwa pociechom mini igrzyska: wyścigi rzędów, gry zręcznościowe oraz na spostrzegawczość.

ODZNAKA PŁYWAKA – ratownik i wychowawca zorganizują pasjonujące wodne zawody.

ODZNAKA LEŚNIKA – dzieci dowiedzą się jakie zwierzęta mieszkają w lesie, jak wytropić i rozpoznać ślady ich życia.

ODZNAKA POSZUKIWACZA – udamy się na plażę z ekwipunkiem i poszukamy muszelek oraz bursztynów, a także zbudujemy zamki z piasku.

ODZNAKA SUPER BOHATERA – wspólnie przypomnimy sobie losy kilku bohaterów z baśni, wcielając się w ich role.

ODZNAKA NAUKOWCA – w przyrodzie zawsze dzieje się coś spektakularnego i zaskakującego.

ODZNAKA DISCO ROBACZKA – dzieci wezmą udział w kreatywnych zajęciach artystycznych i ruchowych.

 

4. Szkółka piłkarska  12-18 lat

Podekscytowani nadchodzącym turniejem EURO 2020 oraz zainspirowani grą kadry narodowej poćwiczycie strzały, triki i podania w stylu Lewego oraz przeanalizujecie fragmenty meczów. Podczas codziennych, 2- godzinnych treningów popracujecie nad własnym stylem, dzięki indywidualnie dobranemu programowi szkolenia, który pozwoli na wszechstronny rozwój pod kątem psychomotorycznym. Oprócz tego poćwiczycie skuteczny drybling, słabszą nogę, pojedynki 1 na 1 i pierwszy kontakt z piłką. To wszystko doskonale przygotuje Was do tego co kochacie najbardziej, czyli obozowych rozgrywek!

 

5. Szkółka Pływacka ( 7-12 ), (13-18 lat)

Obóz przeznaczony dla młodzieży i dzieci, które zaczynają pływać oraz dla tych, którzy chcą doskonalić się w tej dyscyplinie. Dzięki codziennym 2- godzinnym zajęciom (oprócz niedzieli) będziecie mogli nauczyć się i doskonalić poszczególne style pływackie, treningi będą zawierały rozgrzewkę, ćwiczenia techniczne, rozluźniające i mnóstwo zabawy. Podczas obozu poznacie podstawy ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy, nauczycie się korzystać z podstawowego sprzętu ratowniczego oraz reagować na sygnały sędziego w trakcie zawodów pływackich. Na terenie ośrodka znajduje się kryty basen z podgrzewaną wodą i jacuzzi.

 

6. Jazda Konna (7-12 lat), (13-18 lat)

Program obejmuje siedem lekcji w stadninie koni. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów będziecie uczyć się jazdy konno, doskonalić nabyte wcześniej umiejętności, ale także poznacie zasady bezpieczeństwa. Będziecie mieć okazję sami wyczyścić i osiodłać konie, nauczycie się terminologii jeździeckiej oraz jak dbać o sprzęt. Prosimy o zabranie długich spodni od dresu lub legginsów oraz pełnych butów za kostkę.

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowej lekcji. Wymagane zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań od lekarza rodzinnego oraz pisemna zgoda rodzica na udział w zajęciach.

 

6. Obóz rekreacja (12-18 lat)

Nasza kadra doskonale wie jak połączyć słoneczne plażowanie z aktywnym spędzaniem czasu. Mają oni mnóstwo pomysłów, wśród których, oprócz relaksu i plażowania, na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Czekają na Was: wodne szaleństwa pod nadzorem ratownika i odpoczynek na nowo usypanej plaży w Jarosławcu – miejscowości z najczystszą wodą na środkowym wybrzeżu Bałtyku.

Odwiedziny w Muzeum Bursztynu, w którym zobaczyć można m.in. bursztynowy las, kopalnię bursztynu oraz inkluzje, czyli ciała obce zatopione w minerale.

Militarny dzień, w trakcie którego będziecie strzelać z łuku, karabinka pneumatycznego i przejdziecie sprawnościowy tor przeszkód.

Zajęcia sportowe: plażowa piłka siatkowa, piłka nożna, badminton, kąpiele w basenie, spartakiady i wyścigi rzędów.

 

Program wspólny dla wszystkich obozów

Zajęcia rekreacyjne: gra terenowa, dyskoteki, karaoke, ognisko i konkursy z nagrodami, niesamowite zachody słońca, a dla chętnych chrzest morski. Gry planszowe i fabularne (Mafia, Prawo Dżungli, Dixit, Alias Party, Białe i Czarne Historie) rozwijające wyobraźnię i kreatywność. Nie zabraknie także wieczorków tematycznych, takich jak „Piżama Party”, „Mam Talent”, wybory „Miss i Mistera”, które pozwolą Wam na maksa się odprężyć!

 

Program fakultatywny

-Park linowy - spora dawka adrenaliny i zdrowy wysiłek na świeżym powietrzu - 35 PLN

-Fotorelacja – wspomnienia z wakacji w formie zdjęć zapisanych na płycie – 40 PLN

-Archery Tag – to drużynowa walka na łuki za pomocą specjalnych, bezpiecznych strzał z piankowym grotem. Strzała nie pozostawia żadnych siniaków po uderzeniu jest więc doskonałą aktywnością dla dzieci i młodzieży. Niewymagane jest doświadczenie w strzelaniu - 40 PLN

-Lasermania - bezpieczna zabawa, w której próbujemy pokonać przeciwnika za pomocą wiązki światła, a jego kamizelka zlicza nasze trafienia - 45 PLN

-Aquapark „Panorama Morska” - dwa wejścia do największego nad Bałtykiem kompleksu basenów zewnętrznych z podgrzewaną wodą, sztuczną falą, rwącą rzeką, łaźnią parową, biczami wodnymi – 120 PLN

-Oceanarium i Aquapark w Stralsund (Niemcy) – wycieczka do najnowocześniejszego oceanarium w Europie i wspaniała zabawa w wodnym parku rozrywki z ciepłym posiłkiem. – 375 PLN

Podczas wycieczki zagranicznej zapewniamy: ciepły posiłek, transport, bilety wstępu, obsługę pilota-przewodnika, prowiant oraz ubezpieczenie KL i NNW za granicą. Wymagane jest posiadanie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

 

Zakwaterowanie

10 noclegów (8 noclegów podczas 6 turnusu) w OK-W „RAFA” położonym w bliskim sąsiedztwie plaży. Na ogrodzonym i dozorowanym terenie znajdują się murowane jednopiętrowe budynki z pokojami 5-, 6-osobowymi z łazienkami i łóżkami piętrowymi. Do waszej dyspozycji: basen z podgrzewaną wodą, świetlica, boiska do piłki siatkowej, piłki nożnej i koszykówki, sala dyskotekowa, stoły do ping-ponga, bilard i „piłkarzyki”, kryta hala sportowa.

Wszelkie życzenia dotyczące zakwaterowania będą rozpatrywane w miarę możliwości.

Uczestnicy obozu mogą bezpłatnie korzystać z WiFi na terenie obiektu.

 

Świadczenia

- Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki + deser) w stołówce ośrodka. Śniadania i kolacje w formie bufetu , obiad serwowany do stolika.

- Pierwszy posiłek: kolacja, w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie, w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną.

- Transport: autokar turystyczny.

- Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.

- Opieka pedagogiczna.

- Program obozowy.

 

Informacje praktyczne

- Cena nie obejmuje dopłaty za transport z miast (pytaj w biurze) oraz kosztów imprez fakultatywnych. Uczestnicy wyjeżdżający za granice muszą posiadać paszport lub dowód osobisty. Planowany przyjazd do ośrodka ok. godziny 19.30. Prosimy pamiętać o zabraniu wypełnionej karty kwalifikacyjnej z wpisanym numerem PESEL oraz o podpisaniu bagaży podróżnych dzieci.

- Możliwość zamówienia diety: wegetariańskiej, wegańskiej, bezmlecznej - dopłata 100zł/os/pobyt

- BRAK MOŻLIWOŚCI DIETY BEZGLUTENOWEJ!

- Gwarantujemy całodobowy dostęp do wody pitnej dla uczestników naszych obozów. Prosimy o zabranie ze sobą metalowego kubka lub bidonu.

- Zakup wycieczek fakultatywnych nieznacznie wpłynie na realizację programu obozowego

- Osoby, które wykupią fotorelację na płycie CD otrzymają ją drogą listowną po zakończeniu obozu.

- Adres obiektu: Ośrodek Wypoczynkowy ,, RAFA", 76-107 Jarosławiec ul. Nadmorska 1, tel.: 59 810 94 15

 

 

 

NAZWA Archery i Painball

JAZDA KONNA

  KOMANDOS JUNIOR
  REKREACJA 
SZKÓŁKA PIŁKARSKA
SZKÓŁKA PŁYWACKA REKREACJA Obóz 12-18 lat
Data Cena
28.06 - 08.07 1849 zł  2049 zł  1849 zł   1749 zł 1699  1699 zł 1699 zł
09.07 - 19.07 1849 zł  2049 zł  1849    1749  1699  1699 zł 1699 zł
20.07 - 30.07 1849 zł  2049 zł  1849    1749  1699  1699 zł 1699 zł
31.07 - 10.08 1849 zł
 2049 zł  1849    1749  1699  1699 zł 1699 zł
11.08 - 21.08 1849 zł  2049 zł  1849    1749  1699  1699 zł 1699 zł
22.08 - 30.08 1599 zł
 1799 zł  1599 zł   1449  1449  1449 zł 1449 zł

 

(alm.)