KRAKÓW

Beskid Śląski i Żywiecki

Kraków • Wadowice • Wieliczka • Wisła • Szczyrk • Żywiec  Pszczyna

PROGRAM:
Dzień 1: Zbiórka uczestników i wyjazd według rozkładu jazdy. Bezpośredni przyjazd do Krakowa. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie: Dzielnicy Żydowskiej "Na Kazimierzu", synagogi, kościoła na Skałce i Panteonu Zasłużonych. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2: Śniadanie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Kościół Mariacki, Rynek Starego Miasta, Droga Królewska, kościół franciszkanów, okno papieskie, Wawel - Komnaty Królewskie i katedra Wawelska z grobami królów polskich. Czas wolny. Wieczorny pobyt na Starym Mieście. Nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do Wieliczki. Zwiedzanie zabytkowej Kopalni Soli wpisanej na listę UNESCO. Przejazd do Wadowic. Zwiedzanie kościoła parafialnego, w którym ochrzczony został Karol Wojtyła i rodzinnego domu papieża (muzeum biograficzne). Przejazd do Ustronia. Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie: Wisły - rodzinnego miasta A. Małysza, gdzie znajduje się skocznia narciarska, Amfiteatru. Następnie przejazd do Szczyrku z malowniczymi szczytami Klimczoka i Skrzycznej oraz Muzeum Koronek w Koniakowie. Przejazd do Żywca - zwiedzanie słynnego browaru połączonego z degustacją piwa. Powrót do Ustronia. Nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Wjazd kolejką na górę Czantoria (wys. 850 m.n.p.m.), skąd rozciąga się piękny widok na Ustroń i pasma Beskidów. Przejazd do Pszczyny i zwiedzanie zbiorów renesansowego zamku Hochbergów, z którym związana jest historia pięknej arystokratki księżnej Daisy. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w drogę powrotną i zakończenie wycieczki.
  

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- transport: autokar lub minibus z barkiem, video, klimatyzacja, uchylne siedzenia;
- zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu**; 2 noclegi w ośrodku wypoczynkowym, pokoje 1-, 2-, 3-osobowe z węzłem sanitarnym i TV;
- wyżywienie: 4 śniadania;
- opieka pilota;
- ubezpieczenie Europäische Reiseversicherung (NNW - 10.000 PLN);


UWAGI:
- Kolejność zwiedzania w poszczególnych dniach może ulec zmianie,
- Uczestnicy miejsca w autokarze zajmują według kolejności zgłoszeń.
- Na bilety wstępu i przewodników należy zabezpieczyć ok. 198 zł.
- Dopłata do pokoju 1-osobowego 140 zł.
- Dopłata do 4 obiadokolacji 140 zł.