LUBELSZCZYZNA

Lubelszczyzna, Ziemia Świętokrzyska i Sandomierska

Kazimierz Dolny • Lublin • Zamość • Sandomierz • Góry Świętokrzyskie • Ujazd  Chęciny • Jaskinia Raj • Oblęgorek • Zagnańsk

PROGRAM:
Dzień 1: Zbiórka uczestników i wyjazd według rozkładu jazdy. Bezpośredni przejazd do Kazimierza Dolnego - urokliwego miasteczka nad Wisłą. Zwiedzanie rynku z zabytkowymi kamieniczkami, renesansowego kościoła oraz ruin zamku z XV w. z basztą. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.


Dzień 2: Śniadanie. Przejazd do Lublina. Spacer po pełnym zabytków Starym Mieście, gdzie zwiedzimy m.in.: Brama Krakowska, Zamek Lubelski, Gmach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Kamienica Poetów, Archikatedra Lubelska, budynek Trybunału Koronnego. Czas wolny. Przejazd do Zamościa. Zwiedzanie, m.in.: Rynku Zamojskiego z kamieniczkami, Ratusza, Katedry, dawnego pałacu Zamojskich, dawną synagogę, fortyfikacje: Bramę Lwowską i Lubelską. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do Sandomierza - jednego z najstarszych polskich miast. Zwiedzanie trasy podziemnej, Bramy Opatowskiej, Ratusza, Katedry, Pałacu Biskupiego z XVII w., dzwonnicy, Domu Długosza, Collegium Gostomianum - najstarszej szkoły średniej w Polsce, a także ruin zamku Krzysztopór - pozostałość po monumentalnej budowli z lat 1631 -1644, która miała 365 okien, 52 komnaty, 12 sal i 4 wieże (dni, tygodnie, miesiące i kwartały w roku). Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem średniowiecznej osady świętokrzyskiej - wieś, gdzie spotykamy się z prawdziwą czarownicą, Św, Krzyża - Zespół Klasztorny i kościół św. Trójcy, Kaplicy Oleśnickich, w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego oraz krypty ze spoczywającym w nich Jeremim Wiśniowieckim. Następnie Droga Królewska, Nowa Słupia (posąg Emeryka, kamiennego pielgrzyma), rzut oka na Łysicę - najwyższy szczyt gór Świętokrzyskich, a także Św. Katarzyna (kościół i klasztor bernardynek, kapliczka Żeromskiego, źródełko św. Franciszka). Powrót do hotelu i nocleg.


Dzień 5: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Chęciny i zwiedzanie ruin zamku królewskiego, a następnie do Oblęgorka, gdzie odwiedzimy Muzeum Sienkiewicza. Wizyta w wiosce Zagnańsk, gdzie znajduje się Dąb Bartek. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w drogę powrotną i zakończenie wycieczki.

 

ŚWIADCZENIA  W CENIE:
- transport: autokar lub minibus z barkiem, video, klimatyzacja, uchylne siedzenia;
- zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach, kat. ** i *** pokoje 1-, 2-osobowe z węzłem sanitarnym, (1 Puławy, 1 Zamość, 2 okolice Kielc);
- wyżywienie: 4 śniadania;
- opieka pilota;
- ubezpieczenie Europäische Reiseversicherung (NNW - 10.000 PLN);

UWAGI:
- Uczestnicy miejsca w autokarze zajmują według kolejności zgłoszeń.
- Na bilety wstępu i przewodników miejscowych należy zabezpieczyć ok. 170 zł.
- Kolejność zwiedzania w poszczególnych dniach może ulec zmianie.
- Dopłata do pokoju 1-osobowego 140 zł.
- Dopłata do 4 obiadokolacji 140 zł.