MAZURY

Malbork • Kanały Elbląskie • Giżycko • Kętrzyn • Św. Lipka • Reszel  Krutyń • Mikołajki • Mrągowo • Olsztyn

PROGRAM:
1 dzień: Zbiórka uczestników i wyjazd według rozkładu jazdy. Przyjazd do Malborka. Zwiedzanie gotyckiego zamku Krzyżackiego, który jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy wpisaną na listę UNESCO. Przejazd do Elbląga. Zwiedzanie miasta - spacer po starówce elbląskiej. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: Śniadanie. Rejs Kanałem Elbląskim na trasie Elbląg - Buczyniec przez Rezerwat Przyrody na j. Dróżno, który stanowi ostoję ptactwa wodnego oraz śluzy i pochylnie, po których przeciągane są statki. Po zakończeniu rejsu przejazd do miejscowości Gietrzwałd - zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego. Przyjazd na Mazury. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Objazd Mazur: Mrągowo, Ruciane Nida, Pisz. Zwiedzanie leśniczówki "Pranie" - Muzeum K.I. Gałczyńskiego. Dalej rejs łodziami w rezerwacie przyrody na rzece Krutyń. Przejazd do Mikołajek. Czas wolny (rejs statkiem po j. Śniardwy). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z przewodnikiem: Św. Lipka - barokowy kościół (koncert organowy), Reszel - Zamek Biskupa, Gierłoż - ruiny byłej kwatery Hitlera, Giżycko - Wieża Boyeńska, Ryń - Zamek Kontusza. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: Śniadanie. Przejazd do Olsztyna - stolicy Warmii i Mazur. Krótkie zwiedzanie miasta, m.in.: Zamek, Wysoka Brama, XVIII i XIX w., zabytkowe kamieniczki oraz Ratusz Staromiejski. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w drogę powrotną i zakończenie wycieczki.

 ŚWIADCZENIA ZWARTE W CENIE:
- transport: autokar lub mini bus z barkiem, video, klimatyzacja;
- zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu*** - pokoje 2-osobowe z węzłem sanitarnym i TV;
- wyżywienie: 4 śniadania;
- opieka pilota;
- ubezpieczenie Europäische Reiseversicherung NNW (do 10 tys. zł);

UWAGI:
- Uczestnicy zajmują miejsca w autokarze według kolejności zgłoszeń.
- Kolejność zwiedzania w poszczególnych dniach może ulec zmianie.
- Na bilety wstępu oraz przewodnika należy przeznaczyć ok. 270 zł.
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 160 zł.
- Dopłata do obiadokolacji - 140 zł.