Zaczarowany Londyn

Greenwich • Londyn • Warner Bros Studio • London Eye

Wycieczka adresowana jest do wszystkich, którzy lubią niespodzianki i zwiedzanie nie tylko utartymi szlakami. Program pokazuje Londyn jako miasto pełne życia, zaskakujące atrakcjami, jakie może zaoferować turystom. Oczywiście jest czas na Londyn "klasyczny": opactwo westminsterskie, Tower Brigde, Muzeum Figur Woskowych, czy rejs po Tamizie. Natomiast wiele punktów programu zaplanowano specjalnie z myślą o zainteresowaniu Londynem także najmłodszych turystów. Wizyta w Warner Bros Studio to wyprawa w zaczarowany świat i odkrywanie sekretów magii (nie tylko kina), w Muzeum Historii Naturalnej będzie okazja by stanąć oko w oko z dinozaurami i przeżyć trzęsienie ziemi. Warto zobaczyć Londyn z London Eye - diabelskiego młyna o wysokości 350 m, przeżyć przygodę w towarzystwie sympatycznego Shreka czy wybrać się do świata morskich stworzeń Sea Life. Londyn na pewno oczaruje!

1. dzień.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Londynu.

 

2. dzień. Greenwich

Przeprawa przez kanał La Manche. Przejazd do GREENWICH, miejsca, przez które przechodzi południk zerowy. Spacer parkiem obok Royal Observatory i Queens House do Painted Hall. Nieopodal stoi Cutty Sark - ostatni na świecie oryginalny żaglowiec, którym transportowano herbatę z Chin. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

 

3. dzień.

Śniadanie. Przejazd do centrum Londynu. Rejs po Tamizie do Tower of London - jednej z najpotężniejszych fortec średniowiecznej Europy. W murach Tower znajdowały się więzienie i arsenał, swoją siedzibę miały tu także mennica królewska i archiwum. Można tu również zobaczyć skarbiec królewski z klejnotami koronnymi, który mieści jeden z największych diamentów świata - 530-karatową Pierwszą Gwiazdę Afryki. Nieopodal twierdzy znajduje się jedna z największych atrakcji turystycznych Londynu - Tower Bridge, najsłynniejszy most Wielkiej Brytanii. Zwiedzanie Westminster Abbey - miejsca koronacji i pogrzebów królów Anglii, obok katedry św. Pawła i Canterbury, najważniejszej świątyni anglikańskiej. Opactwo słynie z kaplicy RAF-u i oryginalnego tronu koronacyjnego monarchów brytyjskich. Tron ten po raz pierwszy służył Edwardowi I w 1308 r. Na uwagę zasługuje również Zakątek Poetów, który skrywa groby Chaucera, Drydena i Tennysona. Powrót do hotelu, nocleg.

 

4. dzień. Warner bros studio

Śniadanie. Przejazd do STUDIA FILMOWEGO WARNER BROS, gdzie kręcono większość scen filmowych przygód Harry'ego Pottera. Podczas wycieczki za kulisy będzie można zobaczyć Wielką Salę Hogwardu, gdzie odbywały się uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, gabinet Dumbeldora, gdzie trzymana jest Tiara Przydziału i miecz Gryffindora. Trasa zwiedzania obejmuje również kuchnię Weasleyów, gdzie będzie można znaleźć odpowiedź na wiele pytań dotyczących magii - nie tylko kina. W chacie Hagrida natomiast znajduje się oryginalny motocykl, którym podróżował gajowy. Wycieczka obejmuje również takie miejsca, jak pracownia profesora Snapa, wnętrza banku Gringotta. Na koniec będzie można odpowiedzieć sobie na pytania, jak powstawały sceny gry w quidditcha (i zobaczyć oryginalnego Nimbusa 2000), jak ożywały obrazy i powstawały stwory, z którymi walczył bohater. Powrót do Londynu. Czas wolny przy Leadenhall, gdzie w książce znajdował się Dziurawy Kocioł - pub rozdzielający świat ludzi od świata czarodziejów. Czas wolny na zakupy. Przejazd do Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Powrót do hotelu, nocleg.

 

5. dzień. London eye

Śniadanie. Przejazd do centrum Londynu. Czas wolny na indywidualne zwiedznie miasta. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): podziwianie panoramy miasta z London Eye, Shrek's Adventure - interaktywna przygoda w świecie słynnego, zielonego ogra i jego przyjaciół. Następnie wizyta w londyńskim akwarium SEA LIFE. Akwarium zajmuje aż trzy piętra, podzielone na 14 sekcji tematycznych. W ponad milionie litrów wody żyją morskie stworzenia z całego świata. Prawdziwą atrakcją są interaktywne zajęcia, pokazy nurkowania, karmienie zwierząt i wiele innych. Powrót do hotelu, nocleg.

 

6. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum środkami komunikacji miejskiej. Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej z niezwykle interesującymi zbiorami obrazującymi życie na Ziemi. Jedną z największych atrakcji jest galeria dinozaurów i symulacja trzęsienia ziemi. Dla małych odkrywców możliwość wypożyczenia zestawu składającego się z lornetki, mapy i zeszytu z zadaniami dotyczącymi oglądanych wystaw. Czas wolny. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

 

7. dzień.

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

 

świadczenia:

- 4 noclegi w hotelu **/*** w Londynie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami

- wyżywienie: 4 śniadania (pełne śniadanie angielskie)

- przejazd komfortowym autokarem

- przeprawa kanałem La Manche

- opieka pilota

- bilet wstępu do Warner Bros Studio

- ubezpieczenie KL i NW

 

Uwagi:

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 75 GBP, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds: ok. 30 GBP, dzieci do 15. roku życia - zniżka na bilety wstępu do 30% (w zależności od zwiedzanego obiektu).Opłaty fakultatywne: London Eye, Shrek Adventure, akwarium Sea Life: ok. 56 GBP, dzieci do 15. roku życia: ok. 46 GBP.

 

TERMIN:

30.04 - 06.05.2020

11.07 - 17.07.2020

25.07 - 31.07.2020

08.08 - 14.08.2020

22.08 - 28.08.2020

 

 

CENA: od 1.848 zł

(cena jest uzależniona od terminu oraz miasta wyjazdu) Wyjazd z danych miast w określonych terminach. 

O szczegóły proszę pytać w biurze. O aktualne ceny, w tym dopłaty za wyjazdy z innych miast prosimy pytać w biurze.

 

 

(ita.)