PODLASIE

na styku trzech kultur

Białystok • Sokółka • Kruszyniany • Grabarka • Hajnówka • Białowieża

PROGRAM:
Dzień 1: Zbiórka uczestników i wyjazd według rozkładu jazdy. Bezpośredni przejazd do Białegostoku i zwiedzanie regionalnego Muzeum Wsi Białostockiej, w którym zgromadzone zostały zbiory zabytkowej architektury Podlasia. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 2: Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: zespół pałacowo-parkowy Branickich zbudowany w latach 1691 - 1697 nazywany Wersalem Północy, katedra p.w. N.M.P. z 1617 r., historyczne centrum miasta z trójkątnym rynkiem do Tykocina i kamieniczkami zbudowanymi na przełomie XIX i XX w., Ratusz oraz cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy. Czas wolny. Przejazd do miejscowości Supraśl i zwiedzanie Muzeum Ikon, gotycko-bizantyjską cerkiew obronną zbudowaną w latach 1503 - 1511, a także cerkiew św. Jana Teologa z 1889. Następnie przejazd szlakiem tatarskim do miejscowości Kruszyniany-Bohoniki. Zwiedzanie meczetu i mizaru (cmentarz mahometański) oraz Sokółki - kościoła św. Antoniego (relikwiarz z cudowną hostią). Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem: Grabarki - Świętej Góry z cerkwią Przemienienia Pańskiego (miejsce kultu prawosławia ze źródełkiem mającym cudowną moc), Białowieży - Białowieskiego Parku Narodowego - rezerwat żubrów, Hajnówki - zespół budowli cerkiewnych (stara cerkiew drewniana oraz nowoczesny sobór Św. Trójcy). Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Przyjazd do Tykocina - miasta dwóch kultur. Zwiedzanie: Muzeum Kultury Żydowskiej mieszczące się w synagodze oraz cmentarza żydowskiego założonego w 1522 r., Dworku Administratora, kościoła św. Trójcy oraz Europejskiej Wioski Bocianiej w Pentnowie k.Tykocina. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w drogę powrotną i zakończenie wycieczki.

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- transport: autokar lub minibus z barkiem, video, uchylne siedzenia, klimatyzacja;
- zakwaterowanie - 3 noclegi w hotelu**; pokoje 1-,2-,3-osobowe z węzłem sanitarnym;
- wyżywienie - 3 śniadania;
- opieka pilota;
- ubezpieczenie Europäische Reiseversicherung (NNW - 10.000 PLN);UWAGI:
- Uczestnicy miejsca w autokarze zajmują według kolejności zgłoszeń.
- Kolejność zwiedzania w poszczególnych dniach może ulec zmianie.
- Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 120 zł.
- Na bilety wstępu oraz miejscowych przewodników należy zabezpieczyć ok. 140 zł.
- Dopłata do 3 obiadokolacji 99 zł.